Jak dbać o drzwi zewnętrzne ?

Nawet najlepszej jakości drzwi będą potrzebowały po pewnym upływie czasu różnych zabiegów konserwujących, dzięki czemu będą mogły odzyskać swój dawny blask. W jaki sposób należy dbać o drzwi zewnętrzne, żeby cieszyć się z ich wyglądu na dłużej ?

Warto dbać o drzwi zewnętrzne, na co dzień ponieważ z łatwością możemy to wykonać sami, nie są nam potrzebni do tego żadni specjaliści. Również warto zauważyć jakieś zmiany, które mogły nastąpić na drzwiach, wtedy problem można rozwiązać szybciej i zapobiegać kolejnym usterką jeżeli takie miałyby miejsce. Fachowcy zalecają, żeby raz w roku sprawdzić każdą ze stron drzwi. Drzwi zewnętrzne narażone są szczególnie na trudne warunki pogodowe wtedy kiedy pada deszcz, śnieg, wieje silny wiatr i świeci na nie słońce. Wszystkie one mogą sprawić, że stracą one swój kolor. Może również darzyć się tak, że ze skrzydła drzwi może odejść farba, złuszczyć się lub pojawić się jakieś pęknięcie. Im szybciej zauważymy taką usterkę tym szybciej można coś na nią poradzić. Jeśli natomiast w drzwiach zostały jakieś większe ubytki należy przygotować je do naprawy.

Najlepiej zdjąć je z zawiasów, usunąć wszystkie klamki i zamki, żeby nie przeszkadzały w naprawie. Kolejnym krokiem będzie usunięcie lakieru i uzupełnienie barku. Na koniec trzeba pomalować lakierem gruntującym . Dopiero po wyschnięciu tej warstwy można zacząć malować farbą, która daje pokrycie zewnętrzne.

Bezpłatny pomiar Wycena online