Drzwi zewnętrzne do domu lub do innych budynków mieszkalnych powinny spełniać pewne kryteria, które spełnią późniejszą funkcję w najbardziej efektywny sposób. Na co zatem musisz zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich drzwi?

Drzwi wejściowe muszą przede wszystkim ochronić Cię przed osobami niepowołanymi. Możesz temu zapobiec wybierając drzwi antywłamaniowe, które zapewnią ochronę przed nieproszonym gościem. Dzięki temu zapewnisz swojemu domowi bezpieczeństwo i wszystkie cenne przedmioty zostaną na swoim miejscu. Takie bezpieczeństwo dają drzwi antywłamaniowe klasy czwartej, które są bardzo trudne do zniszczenia przez łomy, lub inne narzędzia. Dobre drzwi zewnętrzne powinny też chronić nas przed hałasem z zewnątrz.

Podobnie bardzo ważną informacją jest to czy drzwi są szczelne. Ważne jest to przede wszystkim w okresie grzewczym. Podobnie jak w przypadku izolacji termicznej, współczynnik ten poprawia komfort użytkowania budynku, w którym drzwi zewnętrzne zostały zainstalowane, określany za pomocą symbolu U, nie powinien przekraczać 2,6 W/(m²*K). Warto dopytać sprzedawcę, czy podana wartość, dotyczy na pewno całych drzwi.

W przypadku drzwi zewnętrznych ważny jest również materiał z którego zostały wykonane drzwi. Na rynku dostępne są cztery rodzaje tworzywa tj: włókno szklane, drewno, aluminium, PCV i stali. Każdy z tych materiałów posiada określone wartości techniczne i wygląd, dlatego wybierając drzwi trzeba wziąć wszystkie czynniki pod uwagę.

Dzięki tej wiedzy na pewno możesz swobodnie rozmawiać ze sprzedawcą i wybrać odpowiednie drzwi dla siebie.

Bezpłatny pomiar Wycena online